ml version="1.0" encoding="utf-8" ?> Akut- og udvalgsliste - ab-bovieranishoej.dk
< Tilbage

Akutliste07-10-2022 - 22:27

Se hvad hvem du skal have fat i

A/B Bovieran Ishøj

Bilag A – Akut-og udvalgsliste

Område

Kontakt 1

Lejl.

Mobil.

Kontakt 2./ udvalgsmedlem

Lejl.

Mobil.

 

 

 

 

 

 

 

Affald

Tommy H. Hansen

1.14

4217 3003

Jens Jørgen Nielsen

2.3

3029 7001

Adgang til ejendommen

Tommy H. Hansen

1.14

4217 3003

Rut Jacobsen

1.12

2296 8955

  Nye brikker og nøgler

Tommy H. Hansen

1.14

4217 3003

Peter Bang Sørensen

2.11

4277 7757

Bogcafeen

Hanne Deleuran

St.13

2211 1014

Jannie Christensen

st. 17

2254 2267

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Hanne Steen

st.12

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Lene Johnson

1.16

 

Brandforhold

Peter B. Sørensen

2.11

4277 7757

Tommy H. Hansen

1.14

4217 3003

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Hans Svalehøj Ottesen

2.1

 

  Slukningsmateriale og

  Førstehjælpskasse

 

Peter Bang Sørensen

 

2.11

 

4277 7757

 

Tommy H. Hansen

 

1.14

 

4217 3003

Elektriker

El-Team

----

4342 0300

Tal evt. værkstedsgruppen først

 

 

Elevator – selskab

Kone

----

3587 8000

--

--

--

--Intern nødbetjening

Peter Bang Sørensen

2.11

4277 7757

Hans Svalehøj Ottesen

2.1

2068 4357

Fiskedam

Erik Kronqvist

st.13

2613 4336

Søren Abrahamson

2.13

4057 1360

Forsikringer

Tommy H. Hansen

1.14

4217 3003

Rut Jacobsen

1.12

2296 8955

Fælleshuset

Rut Jacobsen

1.12

2296 8955

Hanne Steen

st.12

4017 3231

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Connie Jensen

st.2

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Lene Johnson

1.16

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Pia Mikkelsen

1.7

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Helle Jørgensen

st.9

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Birgit Riddervold

1.6

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Jannie Christensen

st.17

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Inger Widal Bjerre

2.1

 

  Leje af fælleshuset

Bjørn Semberg

2.2

2971 6600

Se fælleshuset

 

 

  Leje af det runde bord

Bjørn Semberg

2.2

2971 6600

Se fælleshuset

 

 

  Bordene under pergolaen.

Bjørn Semberg

2.2.

2971 6600

Se fælleshuset

 

 

Fællesrummene i kælderen

Hans Svalehøj Ottesen

2.1

2068 4357

Peter Bang Sørensen

2.11

4277 7757

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Hanne Steen

st.12

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Poul Christian Jensen

1.15

 

Område

Kontakt 1

Lejl.

Mobil.

Kontakt 2./ udvalgsmedlem

Lejl.

Mobil.

 

 

 

 

 

 

 

Fællesrummene fortsat

 

 

 

 

 

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Nick Rosengaard Jørgensen

st.5

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Per Jensen

st.9

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Peter Andersen

2.8

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Jannie Christensen

st.17

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

John Sjøberg

st.8

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Tommy H. Hansen

1.14

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Ib Woidemann

1.19

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Susanne Klein

2.12

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Inger Widal Bjerre

2.1

 

  Værkstedet

Per Riddervold

1.6

2679 5580

Peter Bang Sørensen

2.11

4277 7757

  Kondirummet

Hans Svalehøj Ottesen

2.1

2068 4357

Se fællesrummene i kælderen

 

 

  Spillerummet

Hans Svalehøj Ottesen

2.1

2068 4357

Se fællesrummene i kælderen

 

 

Grundejerforeningen

Torben Jensen(formand)

2.15

2265 7960

Kenneth Prang

st.1

2555 6391

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Tommy H. Hansen

1.14

 

…. Suppleant

 

 

 

Per Bjerregaard Rasmussen

st.12

 

Gulvhåndværker

Krog og Eriksen

----

3031 5847

Tal evt. værkstedsgruppen først

 

 

Gæstelejligheden

Torben Biehl

1.11

2961 4388

Rut Nørhave

st.11

2175 5317

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Connie Jensen

st.2

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Ib Woidemann

1.19

 

Have inde

Kenneth Prang

st.1.

2555 6391

Johnny G. Larsen

st.18

2172 0962

Have ude

Leif Sørensen

st.10

2020 9472

Erik Kronqvist

st.13

2613 4336

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Marianne Andersen

2.8

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Henning Mikkelsen

1.7

 

Hjemmesiden

Torben Biehl

1.11

2961 4388

Hans S. Ottesen

2.1

2068 4357

Husdyr, Hegn og Låger

Jannie Christensen

st.17

2254 2267

Johnny G. Larsen

st.18

2172 0962

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Ruth Nørhave

st.11

 

Husorden

Pia Mikkelsen

1.7

6024 5589

Hanne Steen

st.12

4017 3231

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Inger Widal Bjerre

2.1

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Hans Svalehøj Ottesen

2.1.

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Torben Biehl

1.11

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Jannie Christensen

st.17

 

Område

Kontakt 1

Lejl.

Mobil.

Kontakt 2./ udvalgsmedlem

Lejl.

Mobil.

 

 

 

 

 

 

 

Husorden fortsat

 

 

 

 

 

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Lisbeth Sjøberg

st.8

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Inge Larsen

st.18

 

Jydsk Planteservice

Johnny G. Larsen

st.18

2172 0962

Henning Mikkelsen

1.17

4025 9305

Indkøb til Bovieran

Rut Jacobsen

1.12

2296 8955

Per Bjerregaard Rasmussen

st.12

4029 7501

Maler, ekstern

PT. Eget valg

 

 

Tal evt. værkstedsgruppen først

 

 

Markiser

Leif Braunstein

2.9.

2855 9712

Peter Bang Sørensen

2.11

4277 7757

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Søren Abrahamson

2.13

 

Multiskur

Kenneth Prang

st.1

2555 6391

Per Bjerregaard Rasmussen

st.12

4029 7501

Parkering (bil, MC og cykel)

Per Bjerregaard Rasmussen

st.12

4029 7501

Erik Nørhave

st.11

3048 4017

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Bo Martin

st.2

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Christen Cilieborg

1.13

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Peter Bang Sørensen

2.11

 

  Oversigt/venteliste

Torben Biehl

1.11

2961 4388

 

 

 

Rengøring, fællesområde

Hans Svalehøj Ottesen

2.1

2068 4357

Tommy H. Hansen

1.14

4217 3003

    Selskabet

Trille Rengøring

-----

2060 4000

Ring først internt

 

 

Snerydning fra ca.kl. 8:00

Kenneth Prang

st.1

2555 6371

Per Bjerregaard Rasmussen

st.12

4029 7501

   Selskabet

Snevagten

----

----

Ring først internt

 

 

Sociale arrangementer

Hanne Steen

st.12

4017 3231

Jannie Christensen

st.17

2254 2267

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Hanne Deleuran

st.13

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Susanne Klein

2.12

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Pia Mikkelsen

1.7.

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Leif Braunstein

2.9

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Birgit Riddervold

1.6

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Inger Widal Bjerre

2.1

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Lis Nordfjord

2.18

 

Teknik/ anlægget

Peter Bang Sørensen

2.11

4277 7757

Tommy H. Hansen

1.14

4217 3003

Traktor/græsslåning

Per Riddervold

1.6.

2679 5580

Søren Abrahamsson

2.13

4057 1360

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Peter Bang Sørensen

2.11

 

Tømrer, Ekstern

PT eget valg

 

 

Tal evt. værkstedsgruppen først

 

 

Udsmykning indgang mv

Lene Johnson

1.16

4225 2435

Inger W. Bjerre

2.1

3025 4473

    Øvrige udvalgsmedlem

 

 

 

Anette Lassen

st.6

 

Område

Kontakt 1

Lejl.

Mobil.

Kontakt 2./ udvalgsmedlem

Lejl.

Mobil.

 

 

 

 

 

 

 

Varmeanlæg

Peter Bang Sørensen

2.11

4277 7757

Jens Jørgen Nielsen

2.3

 

Varmelauget

Torben Jensen(formand)

2.15

2265 7960

Kenneth Prang

st.1

2555 6391

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Tommy H. Hansen

1.14

3029 7001

    Suppleant

 

 

 

Per Bjerregaard Rasmussen

st.12

 

Ventelister boliger

Tommy H. Hansen

1.14

4217 3003

Rut Jacobsen

1.12

2296 8955

VVS, Ekstern

SH installation

----

7020 1733

Tal evt. værkstedsgruppen først

 

 

Værkstedsgruppen

Peter Bang Sørensen

2.11

4277 7757

Hans Svalehøj Ottesen

2.1

2068 4357

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Erik Nørhave

st.11

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Tommy H. Hansen

1.14

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Per Riddervold

1.6

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

John Sjøberg

st.8

 

    Udvalgsmedlem

 

 

 

Søren Abrahamson

2.13

 

 

 

 

 

I tvivlstilfælde ret henvendelse til bestyrelsen:

Bestyrelsen

Kontakt

Lejl.nr.

Mobil nr.

Formanden

Jens Jørgen Nielsen

2.3.

3029 7001

Næstformand

Johnny G. Larsen

st.18

2172 0962

Kasserer

Rut Jacobsen

1.12

2296 8955

Sekretær

Kenneth Prang

st.1

2555 6371

Bestyrelsesmedlem

Torben Jensen

2.15

2265 7960

Bestyrelsesmedlem

Hans Svalehøj Ottesen

2.1

2068 4357

Bestyrelsesmedlem

Tommy H. Hansen

1.14

4217 3003

Bestyrelsessuppleant

Per Bjerregaard Rasmussen

st.12

4029 7501

Bestyrelsessuppleant

Leif Braunstein

2.9

2855 9712

 

18.9.2022

 

< Tilbage